foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Я наберу у жменю і покладу в кишеню трохи щастя, трохи сміху, трохи світла. А в день сумний дістану – і все барвистим стане від щастя, і від сміху, і від світла. Який ти - такий світ: дружній, щедрий, чистий. Усміхнися йому, усміхнись барвисто. Поділися теплом, бо воно зігріє. Лише той, хто його роздає - радіє.

Променята

Сайт вчителя початкових класів Уляни Данилівни Захарчук (Михаць)

Ласкаво просимо!

Доброго часу доби! Дякую, що завітали на мою сторінку! Сподіваюсь, знайдете тут щось корисне саме для Вас.

До зустрічі!

Хто тут

На сайті 119 гостей та користувачі відсутні

Останні коментарі

Календар України

Кнопочка для друзів

logo knopka

Молитва - могутній засіб спасіння!

А чи чули ви, хто такі поліглоти?


poliglotПолігло́т
(від грец. πολύγλωττος — багатомовний) — особа, яка володіє багатьма мовами.

Найвидатнішими в історії поліглотами вважаються італієць кардинал Меццофанті (1774 - 1849). Він ніколи не покидав Італію, але досконало володів 38 мовами і побіжно говорив ще на 30 мовах; крім того, він знав 50 діалектів різних мов. Данський професор Райок (1787 - 1832), англієць сер Джон Баурінг (1792 - 1872) і новозеландець д-р Гарольд Уїльямс (1876 - 1928), які володіли 28 мовами кожен.

Серед наших сучаників найвидатнішим поліглотом є Джордж Генрі Шмідт (народився в Страсбурзі 28 грудня 1914). Він очолював у 1965-71 рр.. Секцію термінології при ООН. У бібліографічному довіднику ООН видання 1975 зазначається, що Шмідт володіє 19 мовами і через нестачу часу не може остаточно довчити ще 12, якими може користуватись лише на базовому рівні.

Пауелл Олександр Джанулус (нар. 1939 р.), який працював у суді канадської провінції Британська Колумбія, використовував 41 мову. У Великобританії найбільшим поліглотом вважається Джордж Кемпбелл (нар. 9 серпня 1912), який на "БіБіСі" працював з 54 мовами.

Відомими українськими поліглотами є:

  • Білецький Андрій Олександрович — мовознавець, володів близько 90 мовами.
  • Агатангел Кримський — історик, мовознавець, етнограф, сходознавець, людина енциклопедичних знань кримсько-татарського походження. Володів, принаймні, 16 живими і деякими класичними мовами; за деякими даними — 60 мовами.
  • Григорій Кочур — український поет, перекладач, історик літератури і теоретик перекладацького мистецтва, перекладав з 28-ми (за іншими відомостями, з сорока) мов.
  • Микола Лукаш — український перекладач, історик літератури, лексикограф, володів більш ніж 20 мовами, перекладав літературні твори на українську мову з 14 мов.
  • Юрій Покальчук — український письменник та перекладач, володів понад десятьма мовами.
  • Гетьман Іван Мазепа — за життя оволодів вісьмома мовами.

Іштван Дабі – угорський перекладач. Вважається одним з найвідоміших поліглотів на території колишнього Радянського Союзу. Мабуть, через те, що перекладав купу літератури і на російську мову.
Без словника він міг працювати з двадцятьма мовами. Якщо треба було часами підглядати за перекладом, то він міг осилити переклад ще 33 іноземних. Якщо запастися словниками і доволі часто читати тлумачення слів, то Іштван Дабі перекладе ще з 24. Ну і є ще один клас мов, в яких цей поліглот не є сильним. Для роботи з такими мовами йому реально треба обкластись словниками і детально уточнювати значення ну дуже вже великої кількості слів. Таких мов налічується ще 26. В результаті доволі вражаюча цифра: 106! МОВ!

Але! Мова йде про переклад «за столом», коли є час і словники. Синхронно перекладати (слухати, що людина каже на одній мові й повторювати за нею на іншій) Іштван Дабі міг лише з восьми. Що далеко не є таким результатом, про який скажеш «А! Подумаєш!»

Рекомендації від Іштвана Дабі для тих, хто вивчає мови:

  1. Вивчаєте 1000-1500 найбільш розповсюджених слів мови. Користуєтесь ними, щоб «поставити» граматику.
  2. Читайте якомога більше порівняно простих текстів (це можуть бути і сайти!) і зробіть все можливе, щоб чути поруч з собою мову, яку вивчаєте (хай живе ТВ та радіо!). Читати можна і зі словником.
  3. Знайдіть людину, яка є носієм цієї мови і почніть з нею листуватися.
  4. Мінімум 20 хвилин потрібно виділяти мові КОЖНОГО ДНЯ. Дисципліна тут важлива, як ніколи!

За матеріалами Вікіпедії та дослідженнями Гордія Остаповича

Тільки зареєстровані користувачі можуть коментувати дописи

2019 Copyright Променята Rights Reserved